Related topics

Sports on TV

August 10, 2022 GMT
(All times Eastern)
Schedule subject to change and/or blackouts
Thursday, August 11
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
5:30 a.m. (Friday)

FS2 — AFL Premiership: Brisbane at Kilda

COLLEGE BASKETBALL (MEN'S)
7 p.m.

SECN — Drake’s Big Blue Bahamas: Monterrey Tech (Monterrey, Mexico) vs. Kentucky, Nassau, Bahamas

GOLF
8 a.m.

GOLF — DP World Tour: The ISPS Handa World Invitational, First Round, Galgorm Castle Golf Club, Ballymena, Northern Ireland

12 p.m.

GOLF — Korn Ferry Tour: The Pinnacle Bank Championship, First Round, The Club at Indian Creek, Omaha, Neb.

3 p.m.

GOLF — PGA Tour: The FedEx St. Jude Championship, First Round, TPC Southwind in Memphis, Tenn.

7 p.m.

GOLF — USGA: U.S. Women’s Amateur, Round of 16, Chambers Bay, University Place, Wash.

HORSE RACING
3 p.m.

FS2 — NYRA: Saratoga

HIGH SCHOOL BASKETBALL (BOY'S)
3 p.m.

ESPNU — AXE European Tour: Calif. Basketball Club vs. Hoopsfix Elite (London), London

ADVERTISEMENT
IIHF HOCKEY (MEN'S)
2 p.m.

NHLN — World Junior Championship Group Stage: Czechia vs. Finland, Group A, Edmonton, Canada

6 p.m.

NHLN — World Junior Championship Group Stage: Canada vs. Slovakia, Group A, Edmonton, Canada

10 p.m.

NHLN — World Junior Championship Group Stage: U.S. vs. Switzerland, Group B, Edmonton, Canada

LACROSSE (WOMEN'S)
5:30 p.m.

ESPNU — Athletes Unlimited: Team Johansen vs. Team Apuzzo, Sparks Glencoe, Md.

8 p.m.

ESPN2 — Athletes Unlimited: Team Moreno vs. Team Glynn, Sparks Glencoe, Md.

LITTLE LEAGUE BASEBALL
11 a.m.

ESPN — Midwest Regional: TBD vs. North Dakota, Whitestown, Ind.

1 p.m.

ESPN — Mid-Atlantic Regional: Washington, DC vs. Pennsylvania, Bristol, Conn.

3 p.m.

ESPN — Mountain Regional: Montana vs. Nevada, San Bernardino, Calif.

5 p.m.

ESPN — New England Regional: Maine vs. TBD, Final, Bristol, Conn.

7 p.m.

ESPN — Northwest Regional: Washington vs. TBD, Final, San Bernardino, Calif.

MLB BASEBALL
1 p.m.

MLBN — Regional Coverage: Cleveland at Detroit OR Miami at Philadelphia

7 p.m.

FOX — Chicago Cubs vs. Cincinnati, Dyersville, Iowa

RUGBY (MEN'S)
6 a.m.

FS2 — NRL: Melbourne at Penrith

SOCCER (WOMEN'S)
12:50 p.m.

FS2 — FIFA U-20 World Cup Group Stage: Ghana vs. U.S., Group D, Alajuela, Costa Rica

6:55 p.m.

FS1 — FIFA U-20 World Cup Group Stage: France vs. Nigeria, Group C, San José, Costa Rica

9:50 p.m.

FS1 — FIFA U-20 World Cup Group Stage: Canada vs. South Korea, Group C, San José, Costa Rica

TENNIS
11 a.m.

TENNIS — Montreal-ATP, Toronto-WTA Early Rounds

WNBA BASKETBALL
10 p.m.

NBATV — Chicago at Las Vegas ---